FAQ


FAQ, CZYLI CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA


Czym zajmuje się KNZJ?
Koło Naukowe Zarządzania Jakością powstało w 2002 r. i działa przy Katedrze Zarządzania Jakością na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jesteśmy jednym z największych kół naukowych działających w murach Uczelni. Rok rocznie skupiamy wielu członków, pasjonatów i entuzjastów jakości, którzy dzięki członkostwu mogą zdobywać wiedzę, nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. Co więcej, jesteśmy pierwszym kołem naukowym w Polsce z wdrożonym systemem zarządzania jakością wg normy ISO 9001.

Kto może zostać członkiem Koła?
Każdy! Jeśli szukasz dodatkowych i ciekawych zajęć oraz chciałbyś się rozwijać to zapraszamy na spotkania naszego koła.

Kiedy można dołączyć do Koła? Jak wygląda rekrutacja?
Do naszego Koła można dołączyć w dowolnym momencie, wystarczy tylko przyjść na spotkanie. Każdy, kto tylko posiada legitymację studencką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie może dołączyć do Koła, wystarczy tylko chcieć.

Z kim się kontaktować w sprawie dołączenia do Koła?
Aby dołączyć do Koła wystarczy przyjść na spotkanie i umieścić swoje dane kontaktowe na liście. W ten sposób zostaje się członkiem zwyczajnym naszej organizacji. Z Zarządem KNZJ można się kontaktować:  przez nasz profil na fb:  mailowo: knzj.uek@gmail.com  a także osobiście przed i po spotkaniach Koła.

Kiedy się spotykamy?
Termin spotkań jest ustalany na początku każdego semestru. Informacja jest podana w gablocie przy Katedrze Zarządzania Jakością na I piętrze w pawilonie Ustronie, na drzwiach pokoju 111 oraz na facebook’u.

Co robimy na spotkaniach KNZJ?
Na spotkaniach Koła omawiamy bieżące sprawy dotyczące aktualnie organizowanego wydarzenia. Na wybranych spotkaniach można wysłuchać prezentacji przygotowanych przez Członków Koła na tematy związane z jakością. Niektóre spotkania mają charakter integracyjny.

Czy działalność w KNZJ zajmuje dużo czasu?
I tak i nie. “Nie” ponieważ: spotkania odbywają sie raz w tygodniu i trwają zazwyczaj niedużej niż godzinę podczas, których omawiane są bieżące problemy, podawane aktualne informacje o eventach oraz oczywiście prezentacje dotyczące aspektów zarządzania jakością. „Tak” ponieważ: poza cotygodniowymi spotkaniami członkowie i entuzjaści KNZJ biorą udział w różnych wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię np. Dni Otwarte, zwiedzamy przedsiębiorstwa, organizujemy Sesję Naukową z cyklu „Wyzwania Zarządzania Jakością” oraz Q-day… i wiele innych. Przygotowanie takich projektów może być czasochłonne, jednak jest to czas poświęcony przede wszystkim na własny rozwój i poszerzanie wiedzy, a także zdobywanie doświadczenia, nowych umiejętności. Zatem podsumowując czy przy tylu korzyściach warto podliczać poświęcone na działalność minuty?

Kim jest Członek Aktywny?
Członkiem Aktywnym jest osoba, która bierze czynny udział w życiu koła. Aby otrzymać status Członka Aktywnego należy zdobyć 100 punktów oraz mieć 40% obecności na spotkaniach Koła.

Co to jest „WZJ”?
“WZJ” to skrótowa nazwa Sesji Naukowej “Wyzwania Zarządzania Jakością”. Konferencja ta jest cyklicznym projektem, skierowanym do pasjonatów i entuzjastów jakości. Stanowi forum dyskusyjne pomiędzy studentami i pracownikami naukowymi oraz przedstawicielami świata biznesu i przemysłu.

Co to jest Q-Day?
Q-Day to Światowy Dzień Jakości. W tym dniu organizujemy sesję referatową, podczas której przybyli na zaproszenie Koła przedstawiciele biznesu i nauki dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu zarządzania jakością. Zaletą wydarzenia jest wolny wstęp na panel - każdy chętny student UEK może przyjść i wysłuchać interesujących wykładów okraszonych licznymi przykładami z działalności przedsiębiorstw.

Kto jest opiekunem KNZJ?
Mentorem Koła jest prof. dr hab. Tadeusz Sikora, a opiekunem dr inż. Marek Salerno- Kochan.

Czy są organizowane wycieczki?
Koło Naukowe Zarządzania Jakością organizuje wycieczki do zakładów produkcyjnych. Celem organizowanych  wycieczek jest chęć połączenia wiedzy teoretycznej z wiedzą praktyczną. Odwiedziliśmy takie firmy jak: Fiat, Philip Morris, Stalprodukt, Ceramika Paradyż, Browary Tyskie, Coca-Cola i inne.

Jak się z nami skontaktować?
Najszybszy sposób kontaktu to droga mailowa. Adres to knzj.uek@gmail.com a wszelkie aktualne informacje oraz odnośnik do oficjalnej strony Koła można znaleźć na naszej stronie https://www.facebook.com/KNZJ.UEKKomentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Konferencja WZJ 2018

Organizatorzy WZJ 2018

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 91
Najnowszy użytkownik: Bartek Danek

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

29/04/2011 00:31
przypominam wszystkim: jak się rejestrujecie na stronie to wypadałoby przeczytać regulamin strony, a nie akceptować go bez zapoznania się z nim ...

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Oferta KNZJ

Koło Naukowe Zarządzania Jakością przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie Koło Naukowe Zarządzania Jakością przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie
Webmasterzy: Paweł Gałązka, Piotr Majkrzak Polityka prywatności

Copyright Paweł Gałązka dla KNZJ © 2009 - 2012

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.09 | 548,193 unikalnych wizyt | Refresh Theme